PAKALPOJUMI •  KERAMIKAS DARBU APDEDZINĀŠANA

Keramikas darbu apdedzināšana

Ja Tev ir jau izveidoti keramikas brīnumi no māla, porcelāna vai akmens masas  un Tu gribi tos apdedzināt, mēs varam Tev palīdzēt īstenos savus keramikas sapņus un piedāvājam keramikas darbu apdedzināšanu mūsu darbnīcas krāsniņā. 

Kā tas viss notiek?

 • atbildīgi un iedvesmojoši Tu aizpildi pieteikuma formu (zemāk) un sagaidi ziņu no LeMade. (Steidzamības gadījumā droši var piezvanīt vai arī uzrakstīt pa mob. 28399030).
 • rūpīgi un akurāti Tu sapako savus brīnumus attiecīgi ar mūsu darbu pieņemšanas prasījumiem un atved tos uz Brīvības 169 (Rīga) LeMade Boutique darba laikā (darba dienās 12:00-18:00,  ja nav noteikts citādi).
 • mēs uzmanīgi un ar lielu mīlestību tos apdedzinām, sapakojām un informējām Tevi par izmaksām (tas ir atkarīgs no materiāla, darbu apjoma un daudzuma). Apdedzināšana notiek rindas kartībā un var aizņemt laiku (parasti līdz 1 nedēļai).
 • ar prieku un starojošām acīm Tu brauc pakaļ saviem brīnumiem, veic maksājumu uz vietas skaidrā naudā vai ar bankas karti un baudi savu lielisko radošumu.

 

LeMade.lv krāsns tehniskie parametri (iespējas)

Modelis KITTEC CB 50 PLUS.

Tilpums 50L, maksimālais diametrs 35 cm, maksimālais augstums 34 cm.

Apdedzināšanas temperatūras iespējas līdz 1300 ° С (mēs varam apdedzināt mālu, porcelānu un akmens masas)

Krāsns ir aprīkota ar plauktiem, kas uzstādīti uz dažāda augstuma balstiem (5cm, 10cm, 15cm, 20cm), kas ļauj vienlaikus apdedzināt vairākas "stāvus" ar darbiem, kas nepārsniedz kopējo pieejamo augstumu kopumā

1 plaukta diametrs ir 35 cm

Krāsnī parasti ievieto ne vairāk kā 3 plauktus  (dažādās augstuma variācijās), kas balstās uz tapiņām.

Kādus brīnum darbus var atvest uz apdedzināšanu?

 • Pilnīgi izžāvētus (sausus) brīnum darbus pirmajai apdedzināšanai, jo mēs apdedzinām tikai pilnīgi sausus darbus.
 • Brīnumus, kas nepārsniedz maksimāli norādītos izmēros (diametrs 35cm un augstums 34cm) - tie nav mūsu personīgie, bet vienkārši tehniskie ierobežojumi
 • Izgatavotus no materiāla ar zināmu temperatūras režīmu (parasti norādīts uz iepakojuma). Ja tas nav zināms - zvaniet, rakstiet, mēs mēģināsim sameklēt atrisinājumu. :)
 • noglazētos biskvīta (!) brīnum-darbus ar notīrīto apakšdaļu (2-5 mm vai vairāk atkarīgi no glazūras biezuma un tecēšanas īpašībām) un  zināmu glazūras un materiāla temperatūras režīmu (parasti norādīts uz iepakojuma). Ja tas nav zināms - zvaniet, rakstiet, mēs mēģināsim sameklēt risinājumus. :)
 • brīnumus attiecīgajā iepakojumā (sk. zemāk)

Kā ērtāk un drošāk iepakot savus brīnumus? 

Lai gan Tev būtu ērti un droši atvest pie mums savus brīnumus, gan mums uzglābāt iepakojumu un drošāk sapakot Tavus jau apdedzinātos brīnumus, mēs pieņemam brīnum darbus, kam ir attiecīgs iepakojums:

 • brīnumi ir salikti kastē (der arī apavu kastes). Galvenais - сieta konstrukcija, kas ļauj izturēt darbu smagumu un nedeformēt tos kustoties. Ja kastes ir daudz, droši varat tos ielikt maisā.
 • uz kastes/ kastēm ir norādīta nepieciešama mums informācija : Tavs vārds (un vai uzvārds), mob. numurs, datums (kad Tu atvedi savus brīnumus uz apdedzināšanu) un informācija par apdedzināšanu (materiāls, apdedzināšanas režīms un/vai vēlama apdedzināšanas temperatūra) 

Piemēram: Jeļena Horste-Pirha, mob. 28399030, 10.12.22, māls (1. apdedzināšana, vēlams uz 950 C)

Ka arī mums ir daži ieteikumi, lai sagatavotu Tavus brīnum darbus veiksmīgākajam ceļojumam.

Brīnumi, kas gaida pirmo (biskvīta) apdedzināšanu:

Tos vienkārši var uzmanīgi ievietot / ielikt kastē (it īpaši, ja darbu nav daudz), tas ir pilnīgi iespējams, bet nav tik droši.
Ja gribi drošāk - vari iesaiņot, izmantojot jebkurus Tev pieejamos materiālus - galvenais, lai tie nesabojātu māla izstrādājuma virsmu un aizsargātu no nejaušas sadursmes savā starpā un ar pašas kastes sienām.

Tas var būt papīrs (avīzes utt. - ne pārāk ciets), mīksti audumi (dvieļi, pārklāji, nevajadzīgas drēbes, auduma gabali utt.), burbuļplēve, sintepons un citi. / Visi iepakojuma materiāli tiks atdoti atpakaļ! :)

Brīnumainiem biskvīta darbiem otrai apdedzināšanas reizei, kas pārklāti ar glazūru, vispiemērotākie ir mīkstākie materiāli: sintepon (rullis vai sintepon vate).

Ja Tev ir dažāda veida darbi (biskvīts un glazūras), lūdzam tos salikt atsevišķajās kastēs.

Kā notiek apdedzināšana?

Tavus brīnumdarbus, mēs uzmanīgi ievietojam krāsnī.

Pirmajai apdedzināšanai (biskvīts) darbi galvenokārt tiek ievietots plauktos vienā rindā (īpaši svarīgi plakaniem darbiem), bet, ja darba lielums un tā izturība to atļauj, mēs varam likt vienu uz otra (vai vienu otrā), neradot nevajadzīgu slodzi, kas var nelabvēlīgi ietekmēt apdedzināšanas rezultātu.

Apdedzinot noglazētos darbus, mēs izkārtojam darbus plauktos stingri blakus viens otram, tos nepieskaroties. (Lai viņi nepieliptu kopā savā starpā).

Atkarībā no materiāla (māls, porcelāns vai akmens masas) tiek izvēlēta īpaša apdedzināšanas programma - dažādiem materiāliem ir dažādi apdedzināšanas režīmi.

Apdedzināšana ilgst aptuveni diennakti!


Cik maksā apdedzināšana?

Apdedzināšanas izmaksas ir atkarīgas no apdedzināšanas temperatūras, apjoma (augstuma / diametra) un darbu daudzuma.

Krāsns gala apjoma mērīšanu veic "plaukti" :) vai kopējais krāsns piepildījums.

 • Ir minimālais apdedzināšanas daudzums (min.) (Neatkarīgi no tā, vai tā ir maza māla pērlītē vai šķīvis uz pusi plaukta, vai vairākas krūzes, kas aizņem trešo daļu no plaukta),
 • izmaksas par 1 plauktu (diametrs 35cm, ņemot vērā trīs tapiņas nākamajam "stāvam" un darba augstums ir līdz ~ 10-12 cm)
 • augstiem darbiem (virs 12 cm) mēs izmantojam mazāko plauktu daudzumu (vai plauktus ar ierobežotu augstumu) un apdedzinām augstus brīnumainus darbus, izmantojot divkāršu / trīskāršu plauktu augstumu, un attiecīgi cena tiek aprēķināta dubultā (kā 2 plauktiem vai kā pilnīgi piepildītai krāsnij).
 • izmaksas par pilnu krāsni (neatkarīgi no tā, vai tas ir viens liels darbs ar diametru 35 cm un augstumu 34 cm vai salikti brīnum darbi uz 2 - 3 plauktiem).
 • par sīkiem brīnumiem (ar glazūrām, zemglazūrām u.t.t.) var tikt aprēķinātā papildus piemaksa (atkarīgi no darbu izmēra un daudzuma) sākot no 5 
 • par noglazēto brīnumdarbu apakšdaļas papildus tīrīšanu var tikt aprēķināta papildus piemaksa (atkarīgi no darbu izmēra un daudzuma) sākot no 10

Lai Tev būtu vēl vairāk iespēju radīt brīnumus, būt vēl laimīgākam un padarīt šo pasauli vēl skaistāku!

cenas ir spēkā no 10.12.2022

Keramikas veids Temperatūra (t°C)
Minimāla cena
1 plaukts Visa  krāsns (max 3 plaukti)
Māla, māla masas biskvīts u.c.
(1. apdedzināšana)
 < 980 (t°C)12 €15 €45 €
Māla, māla masas glazūras (2. apdedzināšana), 
akmens masas/ porcelāna biskvīts (1. apd.)
  < 1100 (t°C) 15 €20 €60 €
Porcelāna, akmens masas biskvīts/ glazūras
(1./2. apdedzināšana)
  < 1200 (t°C) 20 €25 €75 €
Porcelāna, akmens masas biskvīts/ glazūras
(1./2. apdedzināšana)
  < 1300 (t°C) 22 €27 €
80 €


Mēs vienmēr cenšamies izmantot krāsns vietu pēc iespējas drošāk Taviem darbiem un pēc iespējas izdevīgāk Tavam maciņam! Un galīgā krāsns piepildīšana ar Taviem darbiem parasti kļūst skaidra tikai tad, kad krāsnī tiek likti brīnumaini darbi.

Tāpēc galīgās izmaksas mēs paziņojam pēc apdedzināšanas. (Dažreiz tas ir pat mazāk, nekā Tu plāno ;))

Pieteikuma forma brīnum darbu apdedzināšanai?

Aizpildi šo formu, un mēs sazināsimies ar Tevi pēc iespējas ātrāk (Steidzamības gadījumā pēc formas aizpildīšanas vari ar mums sazināties pa mob. 28399030).

ar * atzīmēti laukumi obligātai aizpildīšanai
Dažas bildes no mūsu krāsniņas brīnumdarbiem. 

Mazliet "dzena" mūsu dzīvē.

Un vēl gribētos pateikt, ka mēs ļoti rūpīgi izturamies pret katru brīnum darbu gan transportējot tos no burvju skapja uz darbnīcu, gan liekot krāsnī, gan iesaiņojot jau apdedzinātus darbus kastēs un transportējot tos uz burvju skapi! Mēs ļoti apzināti un atbildīgi, izmantojot visu mūsu pieredzi un noteiktus norādījumus izvēlamies attiecīgas apdedzināšanas programmas un režīmus!

Tomēr mēs vēlamies brīdināt, ka diemžēl (bet, ja dzīļi izprast šo situāciju - par laimi) notiek tā, ka apdedzināšanas procesā darbi var saplaisāt (vai retos gadījumos pat eksplodēt).
Un šeit mēs nekā nevaram garantēt, ka visi brīnum darbi būs veseli pēc apdedzināšanas.

Jo ir zināms, ka keramikas radīšana ir diezgan maģisks process.
Un ticiet mūsu pieredzei - ja darbs "nevēlējās labi sadedzināties" - pat neskatoties uz visiem Teviem centieniem un visu Tavu mīlestību, kad to radīji - ar to bojāšanu Tu atbrīvosities no kaut kā pilnīgi nevajadzīga Tavā dzīvē! Un Tu to vari uztvērt kā maģisku atbrīvošanos! Dzīvē vienmēr ir grūtības - lai tas labāk būtu māla darbs, nevis kaut kas patiešām svarīgs Tavā dzīvē!

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.